Kā uzlabot savas mājas lapas SEO rādītājus?

Kvalitatīva mājas lapa no SEO puses

Skaidri un kodolīgi teksti ir svarīga SEO sastāvdaļa, un tie var uzlabot jūsu mājas lapas pozīcijas Google meklētājā, un protams, ka Jūs vēlaties radīt saturu, kurš ir piemērots Jūsu mērķauditorijai.

Šajā rakstā mēs Jums iedosim pāris interesantus padomus, kā Jūs varat radīt viegli lasāmu un SEO draudzīgu saturu, kurš uzlabos Jūsu SEO rādītājus.

Kas ir satura lasāmība?

Lasāmība ir veids, kā var izmērīt, cik skaidrs un saprotams ir jebkurš rakstītais teksts. Valodas saprotamība ir ļoti svarīgs faktors ( vai Jūs izmantojat sarežģītus vārdus un abstraktus jēdzienus?), bet teksta izkārtojums, struktūra un izvēlētais fonts arī spēlē savu lomu.

 

Kāpēc tekstu lasāmība ir svarīga priekš SEO?

Visticamāk, ka lasāmība tiešā veidā neietekmē Jūsu pozīcijas Google meklētājā (bet Google to nedz apstiprina, nedz noliedz). Tas nozīmē, ka SEO speciālisti vairāk uzmanības pievērš tehniskajam SEO un pareizai atslēgvārdu izvēlei.

Bet lasāmība ir diezgan svarīgs faktors, kurš ietekmē SEO rādītājus netiešā veidā. Rakstot viegli saprotamus tekstus Jūsu mērķauditorija visticamāk pavadīs vairāk laika Jūsu mājaslapā un veiks darbības, kuras Jūs vēlaties, lai viņi veiktu (lasīs, pirks, klikšķlinās).

Kā arī, samazināsies iespēja, ka viņi uzklikšķina uz kādu citu mājaslapu. Tas būs kā signāls priekš Google, ka Jūs piedāvājat vērtīgu saturu. Nākotnē, pateicoties tam, Jūsu mājas lapa būs augstāk Google meklētāja rezultātos.

Un vēl, teksts, kurš ir viegli lasāms, pārvērtīs vairāk mājaslapas apmeklētājus par reāliem klientiem. Šie ieguvumi padara teksta lasāmības uzlabošanu par svarīgu SEO sastāvdaļu.

Padomi, kā rakstīt viegli lasāmu tekstu

Apzinies, kam tu raksti:

Noteikt savu mērķauditoriju ir ļoti svarīgi. Jo zinošāka mērķauditorija, jo viņi ir spējīgi uztvert sarežģītākus tekstus.

Protams, tas nenozīmē, ka cilvēki ar augstskolas līmeņa izglītību labprāt lasa īpaši sarežģītus tekstus. Ja Jūs vēlaties rakstīt pēc iespējas plašākai auditorijai, tad mēs Jums ieteiktu:

  • izmantot bieži lietotus vārdus
  • izvairīties no specifiskiem terminiem
  • rakstīt īsus teikumus

Sarunvaloda pret rakstāmvalodu

Rakstīšana sarunvalodas stilā var būtiski uzlabot Jūsu teksta lasāmību. Iztēlojaties, ka Jūsu bloga raksts ir stāsts, kuru Jūs stāstāt savam draugam. Kad rakstāt, Jūs burtiski varat lasīt tekstu skaļi savam draugam priekšā, un tā Jūs varēsiet saprast vai teksts ir viegli saprotams.

Cenšaties neizmantot tādus vārdus, kā varbūt un mazliet, jo tie samazina Jūsu vēstījuma precizitāti un skaidrību priekš Jūsu lasītājiem.

Pievērsiet uzmanību tipogrāfijai un dizainam

Neparasti fonti novērš uzmanību, tāpēc noteikti nevajag tādus lietot, ja vien tam nav kāds iemesls. Mājaslapa fontpair.co piedāvā skaistas fontu kombinācijas, kuras ir viegli lasāmas uz jebkuras ierīces. Vēl labāk ir palūgt dizainera palīdzību fontu izvēlē.

Fonta lielums, atstarpes starp līnijām un rindkopām ir svarīgi lasāmības faktori. Pēc ekspertu teiktā, ideālais fonta izmērs lasīšanai uz datora ir 16 pikseļi, bet zelta likums ir tāds, ka Jums nevajadzētu liekties uz priekšu, lai izlasītu tekstu.

Struktūra un tās nozīme

Un visbeidzot, skaidra struktūra ir īpaši svarīga labi lasāmam tekstam, jo daudzi cilvēki ar acīm tikai pārskries pāri tavam bloga rakstam. Izmanto īsas rindkopas, jo liela daļa lasītāju lasīs tavu blogu uz mobilajām ierīcēm. Šajā gadījumā, ideālais rindkopas garums būtu no 3 līdz 5 teikumiem. Apakšvirsrakstu, punktu un attēlu izmantošana lasītājam ļaus vieglāk uzņemt informāciju.

Noslēgumā: Kā rakstīt viegli lasāmus tekstus

Viegli lasāmi teksti var netiešā veidā ietekmēt Jūsu pozīcijas Google meklētājā. Kā arī, vairāk cilvēki iegādāsies Jūsu produktu vai pakalpojumu, ja viņiem patiks lasīt Jūsu saturu.

Plaša struktūra, īsi teikumi, populāri vārdi un vienkārša teikuma struktūra uzlabos Jūsu satura lasāmību.

Viegli uztverams fonts un sarunvalodas rakstības stils ļaus Jums sasniegt plašāku lasītāju auditoriju.

semseo.lv

Atbildēt